Haber Kulis – Tarafsız Doğru Habercilik Merkezi

En İyi Belediye Projesi Seçildi

En İyi Belediye Projesi Seçildi
Bu haber 13 Mart 2017 - 13:09 'de eklendi ve 339 views kez görüntülendi.

Çevre ve Altyapı Projesi dalında En iyi belediye projesi ödülü Kent Ormanı projesiyle Sultangazi Belediyesi’ne verildi. Ödülü başkan Cahit Altunay aldı.

En İyi Belediye Projesi Seçildi
Çevre ve Altyapı Projesi dalında En iyi belediye projesi ödülü Kent Ormanı projesiyle Sultangazi Belediyesi’ne verildi. Ödülü başkan Cahit Altunay aldı.
En İyi Belediye Projesi Seçildi
İstanbul’un 9 yıllık ilçesi olmasına rağmen projeleriyle belediyecilik anlayışını üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Sultangazi Belediyesi en iyi belediye projesi ödülüne layık görüldü. Belediyenin Kent Ormanları projesi Altın Karınca Belediyecilik ödülü aldı.
Betonlaşmaya karşı büyük hamleler yapan Sultangazi Belediyesi, Anadolu kültürlerini bünyesinde barındırma yönünde yaptığı büyük çalışmaların yanı sıra çevrecilik alanında da önemli projelere imza atıyor. Sultangazi’nin tamamlamış olduğu projelerden Kent Ormanı projesine birincilik ödülü verildi. 66 projenin katıldığı yarışmada birinci olan Kent Ormanları projesi ödülü, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Altepe tarafından Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a takdim edildi.
Ayrıca İstanbul’un yeni ilçelerinden Sultangazi Belediyesi insan ve sağlık odaklı projelerinin yanı sıra ‘Üretken belediye’ proje yarışmasından da ödül almıştı.
EN İYİ BELEDİYE PROJESİ ÖDÜLÜ

Sultangazi Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Belediyecilik ödülüne layık görüldü. 512 proje arasında Çevre ve Altyapı Projesi dalında Sultangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sultangazi Kent Ormanları projesine birincilik ödülü verildi.
Sultangazi Belediyesi hayata geçirdiği sosyal doku ve vizyon projelerle ödülden ödüle koşuyor. Mahkum ailelerine yönelik rehabilitasyon ve istihdamı amaçlayan, ”Ben de Varım” projesiyle Yerel Yönetimler ve Aile” konulu yarışmada ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Sultangazi Belediyesi’ne bir ödül de Marmara Belediyeler Birliği tarafından verildi. Bu yıl beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 projenin yer aldığı yarışmada Çevre ve Altyapı Projeleri dalında Sultangazi Kent Ormanı projesiyle Sultangazi Belediyesi, birincilik ödülüne layık görüldü.

ÇEVRECİLİK BAŞARI ÖDÜLÜ DE SULTANGAZİ’NİN OLDU

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezince (MİARGED) düzenlenen ‘2. Üretken Belediye Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyelere ödülleri törenle verildi.
Törende konuşma yapan MİARGED Başkanı Halil Memiş, yarışmayla belediyelerin proje üretmelerini teşvik etmeyi, projelerin kamuoyuyla ve diğer belediyelerle paylaşılmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren projelerin sahiplerine ödülleri takdim edildi. Çevre ve Altyapı Projeleri kategorisinde düzenlenen yarışmada Mesire Alanı projesi ile dereceye giren Sultangazi Belediyesinin ödülü ise belediye adına Başkan Yardımcısı Hakan Ceylan’a takdim edildi. En İyi Belediye Projesi Haberinin Devamı İçin Tıklayın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA