Haber Kulis – Tarafsız Doğru Habercilik Merkezi

Doğru beslenmek ve günde en az 20 dakika yürümek

Doğru beslenmek ve günde en az 20 dakika yürümek
Bu haber 28 Şubat 2017 - 19:25 'de eklendi ve 323 views kez görüntülendi.

Günümüzde kalp-damar hastalıkları (ÜDX) dünyada ölümlerin en yaygın nedenidir. Kendisi bu, bilimsel-teknik gelişmelerin hızlanmasına, tıp tekniğinin geliştirilmesi, nitelikli sağlık çalışanlarının sayısının artmasına, ayrıca yüksek kaliteli ilaç araçlarının oluşturulmasına rağmen gerçekleşir. Kalp-damar hastalıkları kalp ve çevresindeki kan damarları ile bağlıdır. Kalp krizi ve stenokardiya zamansız ölümlerin en çok tesadüf edilen sebeplerindendir. Kendisi de kalbin sağlığı alışkanlıklardan ve yaşam tarzından bağlıdır. Yüksek tansiyon, kanda kolesterol ve şekeri seviyesinin yüksek olması, siqaretçekme, alkol düşkünlüğü, aşırı kilo gibi psixoemosional stres ve yoğunluktan ÜDX riskinin başlıca faktörleri. Şu anda dünyanın birçok gelişmiş ülkelerinde yaşı 40’ın üzerinde olan, ama sağlığından şikayet etmeyen adamlar yılda bir “kalp check-UPI” programı üzere muayene edilirler. Milli.Az bildirir ki, bu sözleri Merkezi Neftçiler Hastanesi’nin kardioloğu Salih Hüseynov  özel röportajda söyledi.

S.Hüseynov intervension kardiyolog özel hakkında bilgi vererek deyib: “Tıbbın yeni alanı olan intervension Kardiyoloji özünde bu bilimin temel yönleri ile beraber, kardiolog cerrahlığı ve rentgenologiyanı bağlanır. Bu alan ÜDX nin tanısında ve bu hastalıkların katerin deri katından enjeksiyon yoluyla tedavisine göre. Bu metodun yardımı ile sadece kalp bölgesinde değil, hem de baş beyin bölgesinde kan dolaşımının durumunu net olarak tanımlanmalıdır olur. Sır değil ki, insan vücudunun bu iki organı en önemli organlardır. bu yüzden düzgün muayenesi ve tedavisi tüm organizmanın normal faaliyetinin kanıtıdır. İntervension kardiyoloji koroner anjiografi gibi teşhis yönteminin yardımıyla şu veya bu hastalık konusunda hekimlere net bilgi verir. bu bilgiler sayesinde doktorlar gerçekten etkili olan tedavi yolu seçmekte zorlanmıyorlar “.

Uzman kalp-damar sisteminin normalleşmesi ve güçlendirilmesi araçları hakkında da tavsiyelerini paylaşarak söyledi: “Ne yazık ki, insanların çoğu kalp gibi önemli vücut bakımı sadece hasta kalmaya başlar. Teyt edim ki, bilgin adamlar kalp hastalıklarından kilosu normal olanlardan daha fazla acı çekiyorlar. Çünkü aşırı kilo kalbi daha yoğun çalışmaya zorlamaktadır. Kalbin her zaman sağlıklı olması için ÜDX nin profilaktikası yapılmalıdır. Öncelikle beslenmeye ciddi kontrol etmek, diyet sürdürmek gerekir. rasiondan meyve-sebze, balık, deniz ürünleri, sebze, fındık, ağartı, kınlı baklagil bitkileri, çavdar ekmeği ve zeytinyağı ile zengin olmalıdır. Çəkinizə kontrol edin ve çok yemeyin. Ayrıca, omurga sütununuzu  bükmeyin. Çünkü bütün organlar merkezi sinir sistemi ile sıkı ilişkilidir. Örneğin, omurga hastalıkları sinir dürtülerinin keçiriciliyinin bozulmasına ve kan dolaşımında sorunların ortaya çıkmasına yol açar. Sonuçta kalbe yeterli miktarda oksijen dahil olmuyor ve kalp hastalıkları riski artar. Kalbin egzersiz yaptırılması (kardiomag) de onu güçlendirir, gerginliğe adaptasiyasını geliştirir. Her gün spor yapmak, sabah jimnastiği kalbi çok iyi antrenman yaptırıyor. Orqanizmimizin normal işleyişi için her gün yaya yürümek gerekiyor. Eğer hareketsiz yaşam tarzı keçiririkse, vücudumuzda tüm önemli süreçler, aynı zamanda metabolizma yavaşlar, bağışıklık sistemimiz zayıflar. Çeşitli kronik hastalıklar – obezite, diyabet ve insult işte bu yüzden gelişmeye başlar. Günde en az 20 dakika temiz havada yaya yürümek (iyi olur, park bölgesinde) kalbin düzenli egzersizlere uyum sağlamalarına yardımcı olur. Belirtmek isterim ki, sağlam can sağlığının temelinde yaşam aşkı duruyor. Çünkü psikolojik yönleri ömür süresine ve firavanlığa etkileyen önemli faktörlerdir. ÜDX den eziyet çekenlerin durumunu iyileştirmek için, sadece, sağlıklı gülüşe ihtiyaç var. İnsan gülende sinir ve kalp-damar sistemlerinin, solunum yollarının etkinliği, hormonal durumu iyileşiyor. Birçok araştırmalar sonucunda ispat öldürüldü ki, kahkaha organizmada stresle ilgili hormonların seviyesini azaltır. Sonunda demek istiyorum ki, sonradan pişman olmak istemiyorsanız, sehhetinizin kaygısına kalın. Kendinizi kötü hissediyorsanız, ertelemeden doktora başvurun “.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA