Haber Kulis – Tarafsız Doğru Habercilik Merkezi

Kanadalı Tehditkar Maskeli Hapis Cezasından Kurtuldu

Müslümanlara yönelik tehdit içerikli bir video hazırlayıp sosyal paylaşım sitesi YouTube’da paylaşan Kanada vatandaşı Jesse Pelletier’in (25) yargılandığı davada karar açıklandı.

Kanadalı Tehditkar Maskeli Hapis Cezasından Kurtuldu
Bu haber 25 Şubat 2017 - 9:05 'de eklendi ve 581 views kez görüntülendi.

Sosyal medyada maske takarak paylaştığı videosunda Her hafta bir Müslüman öldüreceğim gibi ifadeler kullanan Kanadalı, pişmanlık indirimi alarak hapis cezasından kurtuldu.

Müslümanlara yönelik tehdit içerikli bir video hazırlayıp sosyal paylaşım sitesi YouTube’da paylaşan Kanada vatandaşı Jesse Pelletier’in (25) yargılandığı davada karar açıklandı.

HAKİM KARŞISINDA ÖZÜR DİLEDİ

Batman filmindeki Joker’in kullandığı maske ile yaptığı konuşmasını “Her hafta bir Müslüman öldüreceğim. “mesajıyla paylaşan Pelletier, son kez hakim karşısına çıktı. Montreal kentindeki Quebec Mahkemesi’nde Hakim Lori Renee Weitzman tarafından sorgulanan Pelletier, davranışlarından içtenlikle pişman olduğunu ve tutuklanmasından bu yana daha iyi bir kişi haline geldiğini söyledi.

Suçunu kabul edip özür dileyen Pelletier’in, avukatı Diane Chartier de müvekkilinin alkol ve uyuşturucu tüketimini bıraktığını ifade etti.

HAPİS CEZASI GÖZETİME DÖNÜŞTÜ

Hakim Weitzman, 2015 yılının kasım ayındaki paylaşımının ardından gözaltına alınarak hakkında dava açılan Jesse Pelletier’e önce 2 yıl hapis cezası verdi. Weitzman daha sonra bu cezayı, sanığın pişmanlığı ve iyi halini göz önüne alarak 18 ay gözetim ve 100 saat kamu hizmetinde bulunma cezasına çevirdi.

Kararda ayrıca Pelletier’in, sosyal medyada video paylaşmasına yasak konuldu ve psikolojik tedavi görmesine de hükmedildi. Weitzman, Pelletier’in bu hükme aykırı davranması halinde 2 yıl hapis cezasının yürürlüğe girmesini de karara bağladı.

PARİS SALDIRISI ARDINDAN TEHDİTLER SAVURMUŞTU

Jesse Pelletier, Kasım 2015’te Fransa’nın başkenti Paris’te 132 kişinin öldürüldüğü saldırıların ardından sosyal paylaşım sitesi YouTube’da hazırlayıp paylaştığı bir videoda, her hafta bir Müslüman veya Arap öldüreceği tehdidinde bulunmuştu.

Pelletier, hükümetin Quebec’teki Müslüman ve Araplarla ilgili “hiçbir şey yapmaması “durumunda kendisinin harekete geçeceğini belirtmiş ve kameraya silahını göstererek buna paylaşımını takip eden hafta başlayacağını ifade etmişti.

Daha sonra YouTube’dan kaldırılan videoda, yalnız olmadığını ve kendisine yardım edecek insanlar bulunduğunu söyleyen Pelletier, paylaşımının ardından yakalanmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA